Putnu vērošanas dienas Ķemeru Nac. parkā (svētdiena)

Datums
07
Apr 2019
Laiks
10:00 - 16:00
Vieta:

Ķemeru Nacionālais Parks

Dalies:
Apraksts

Putnu vērošanas dienas Ķemeru Nacionālajā parkā.

No plkst. 10.00 līdz 14.00 Putnu vērošana no CEMEX putnu torņa (Kaņiera ezera Riekstu pussalā) ornitologa Viestura Vintuļa vadībā. Nokļūšanai Kaņiera ezerā aicinām izraudzīties videi draudzīgu pārvietošanos. Iesakām tur nokļūt, izmantojot vilcienu “Rīga-Ķemeri” vai “Tukums-Ķemeri” un atlikušo ceļu no dzelzceļa stacijas “Ķemeri” mērot ar velosipēdu. Maršruts: https://goo.gl/maps/6S9mcqytzuJ2. Savu velosipēdu var ērti pārvadāt vilcienā, savukārt tie, kuriem sava personīgā divriteņa nav, aicināti to iznomāt Ķemeru dzelzceļa stacijā esošajā “Ķemeru velonomā”, iepriekš to rezervējot pa tālr. 29239273.

No plkst. 10.30 līdz 16.00 dabas izglītības centrā “Meža māja” pašiem mazākajiem tiks piedāvātas dažādas radošās darbnīcas, spēles, uzdevumi un putnu balsu atpazīšanas vingrinājumi. Interesentiem būs iespēja arī iepazīt Jogitas Cinkus pūču kolekciju. Tajā atrodami visdažādākie ar pūču tematiku saistīti priekšmeti teju no visas pasaules – figūriņas, T-krekli, nozīmītes utt. Būs padomāts arī par putnu vērotājiem, kuri nacionālā parka putnus vēlas atklāt pašu spēkiem – ikvienam interesentam būs iespēja saņemt arī informāciju par labākajām putnu vērošanas vietām.

No plkst. 12.30 līdz 15.00 Putnu vērošanas pārgājiens “Ķemeri–Slokas ezers–Jaunķemeri” dabas izglītības centra “Meža māja” vadītājas Agneses Balandiņas vadībā. Pulcēšanās ekskursijai – vilciena stacijā “Ķemeri” (vilciens no Rīgas stacijā “Ķemeri” ierodas plkst. 12.27). Tiem, kuri ierodas uz ekskursiju ar savu privāto transportu, ekskursijai var pievienoties arī “Meža mājā”. Ekskursijas noslēgums plānots Jaunķemeros, no kurienes kursē autobusi gan Ķemeru, gan Rīgas, Talsu un Kolkas virzienā.