Putnu vērošana no skatu torņa “Lāčos”

Datums
02
Apr 2022
Laiks
07.00–20.00
Vieta:

Lāči. "Benūžu – Skauģi", Babītes pagasts, Mārupes novads.

Dalies:
Apraksts

Vai zināji, ka Babītes ezerā un tā apkārtnē novērotas gandrīz 200 dažādas putnu sugas? Ezera apkaimē ligzdo aptuveni 35–40 sugu putni, tai skaitā arī 15 Eiropā apdraudētas putnu sugas.

Aicinām pievienoties 2.aprīlī putnu vērošanai Lāčos. Putnus varēs vērot visas dienas garumā gan debesīs, gan ezerā.

No Lāču skatu torņa saskatāmo putnu vidū ir meža pīles, Kanādas zoss, lielais un mazais dumpis, grieze, niedru lija, melnais zīriņš, paugurknābja gulbis, ragainais dukuris, gaigala, krīklis un daudzi citi. Lai atpazītu putnu sugas, esam izveidojuši arī īpašu informatīvo materiālu ar putnu attēliem un īsu aprakstu.

No plkst. 13:00-16:00 skatu tornī darbosies ornitologs Imants Jakovļevs, kura sirdslieta un specializācija ir vistu vanagu izpēte. Šajā laikā ikviens interesents varēs uzzināt interesantus faktus par putniem un to dzīves veidu, kā arī uzdot jautājumus ornitologam.

Šajā laikā viesus cienāsim ar karstu tēju, kas vārīta uz ugunskura. Viesiem būs iespēja piedalīties putnu būrīšu gatavošanas meistarklasē, kuras laikā uzzināsiet, kā pareizi izgatavot putnu būrīti, kā piestiprināt pie koka. Būs iespēja izgatavot arī savu individuālo putnu būrīti, kuru ņemt uz mājām, tā cena 5,00eur.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Adrese: “Benūžu – Skauģi”, Babītes pagasts, Mārupes novads.

Sīkāka informācija pa tālruni: 29256676

Kafejnīcā un veikalā visiem pirkumiem 10% atlaide nosaucot paroli: Putnu dienas.