Putnu vērošana “Lāčos”

Datums
30
Sep 2023
-
30
Sep 2023
Laiks
12:00-16:00
Vieta:

SIA "Lāči", "Benūžu-Skauģi", Babītes pag., Mārupes nov.

Dalies:
Apraksts

Aicinām pievienoties 30.septembrī putnu vērošanai “Lāčos”. Putnus varēs vērot visas dienas garumā gan debesīs, gan Babītes ezerā. Vai zināji, ka Babītes ezerā un tā apkārtnē novērotas gandrīz 200 dažādas putnu sugas? Ezera apkaimē ligzdo aptuveni 35–40 sugu putni, tai skaitā arī 15 Eiropā apdraudētas putnu sugas.

No Lāču skatu torņa saskatāmo putnu vidū ir meža pīles, Kanādas zoss, lielais un mazais dumpis, grieze, niedru lija, melnais zīriņš, paugurknābja gulbis, ragainais dukuris, gaigala, krīklis un daudzi citi. Lai atpazītu putnu sugas, esam izveidojuši arī īpašu informatīvo materiālu ar putnu attēliem un īsu aprakstu.

No plkst. 12:00-16:00 skatu tornī darbosies ornitologs Imants Jakovļevs, kura sirdslieta un specializācija ir vistu vanagu izpēte. Šajā laikā ikviens interesents varēs uzzināt interesantus faktus par putniem un to dzīves veidu, kā arī uzdot jautājumus ornitologam.

Šajā laikā viesus cienāsim ar karstu tēju, kas vārīta uz ugunskura, un gardiem pīrādziņiem. Viesiem būs iespēja iegādāties putnu būrīšu gatavošanas komplektu, kuru varēs taisīt gan uz vietas, gan mājās.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Adrese: “Benūžu – Skauģi”, Babītes pagasts, Mārupes novads.

Sīkāka informācija pa tālruni: 26670597

Veikalā visiem pirkumiem 10% atlaide nosaucot paroli: “Putnu dienas” .