Putnu dienas Rīgas Zoo

Datums
06
Apr 2024
-
06
Apr 2024
Laiks
11:00 - 15:00
Vieta:

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs

Dalies:
Apraksts

11.00-12.00

Tūre ar gidu “Galvā putni”

Ekskursija, kurā gids iepazīstinās ar Rīga ZOO mītošajiem putniem, atklājot vairāk par to paradumiem, pielāgojumiem un dzīves ciklu. Skatīsimies koku galotnēs un klausīsimies putnu dziesmās, pievēršot uzmanību arī lidoņiem, kuri par savu vīterošanas vietu izvēlējušies Mežaparka priedes.

12.00-15.00

Sadarbībā ar “Lidl” notiks būrīšu darbnīca, kurā tiks veidotas mājvietas zīlītēm, kā arī būs iespējams aplūkot īpašu būri, kas tapis mizložņai. Izgatavotos zīlīšu būrus apmeklētāji varēs ņemt līdzi izvietošanai piemērotās vietās.

Paralēli notiks putnu knaģīšu darbnīca, kurā piedalīties varēs tie, kuriem āmurs vēl nedaudz par smagu. Apmeklētāji varēs veidot “ligzdu barotavas” savvaļas putniem – aicināsim izgriezt un izkrāsot putna siluetu, to piestiprināt pie knaģa, savukārt ievietošanai knaģa “knābī” būs sagādāta kamieļa un alpakas vilna. Ar bērniem darbosies izglītotājs, kurš stāstīs par to, kā putni veido ligzdas un kā mēs šajā procesā varam palīdzēt.

Jau no 29. marta līdz pat 30. aprīlim Rīga ZOO aicina piedalīties “Putnu ceļā”. Kasēs bez maksas saņem zoodārza karti ar uzdevumiem, seko putnu ceļam un uzzini, cik daudzveidīgas ir putnu olas! Kura no tām ir raiba, bet kura – lielāka par dūri? Vai to krāsai ir nozīme? Un kā rūpes par cālēniem tiek sadalītas pēc to izšķilšanās?

To visu un vēl vairāk uzzini, dodoties “Putnu ceļā”. Ej uz kartē atzīmētajiem punktiem, uzdevumā savieno putnu ar tam piederošo olu, pieraksti katram ciparam atbilstošo burtu un uzzini, kurš no Latvijā mītošajiem putniem dēj vismazākās olas. Sabužini spalvas un dodamies!

Putnu mēnesi Rīga ZOO atbalsta “Lidl”.