Putnu dienas Svētes palienē

Datums
02
Apr 2022
Laiks
10.30–12.30
Vieta:

Svētes paliene

Dalies:
Apraksts

Sestdien, 2.aprīlī sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru piedāvājam putnu vērošanu Svētes palienē, kopā ar pieredzējušu putnu vērotāju Edgaru Lediņu.

Svētes paliene ir izcila putnu vērošanas vieta pavasarī, kas pazīstama ar milzīgiem, daudzu tūkstošu lieliem zosu bariem, tāpat arī pīlēm, gulbjiem, bridējputniem, dzērvēm. Šeit novēroti arī daudzi Latvijai reti putni. Nepieciešams laikapstākļiem piemērots, vēja un lietus necaurlaidīgs apģērbs (Svētes palienē pavasaros ir auksts un vējains, tādēļ ieteicams dubultais apģērbs). Ieteicams ņemt līdzi binokļus putnu vērošanai un siltu dzērienu.

Putnu vērošanas sākums kopā ar Edgaru Lediņu 10.30 pie sūkņu stacijas Svētes palienē (Līvbērzes pagasts, Jelgavas novads). Noslēgums ap 12.30.

Aicināti visi interesenti un iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Vairāk informācijas Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā (Akadēmijas iela 1, Jelgava), pa tālr. 63005447, e-pastu: tic@tornis.jelgava.lv

Saistītie pasākumi: Velobrauciens uz Svētes palieni 2. aprīlī, plkst. 10.00 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa (Jelgava, Akadēmijas iela 1)