Putnu būrīšu izgatavošanas talka Ventspilī

Datums
08
Apr 2018
Laiks
11.00
Vieta:

Ventspils Bērnu pilsētiņa

Dalies:
Apraksts

Svētdien, 8. aprīlī plkst. 11:00 Bērnu pilsētiņā notiks ikgadējā putnu būrīšu izgatavošanas talka. Kopīgi dosim startu pavasarim un rūpīgi gatavosim mājas Ventspils dziedātājputniņiem – strazdiem, zīlītēm, zvirbuļiem un arī kādai pūcei. Mazajiem putnu draugiem, sagatavoties lielajai naglošanai un zāģēšanai, palīdzēs vāverīte Kuplastīte un lācēns Oto.

Par neatņemamu Ventspils pavasara sagaidīšanas sastāvdaļu kļuvusi ikgadējā Putnu būrīšu izgatavošanas talka, kas īpaši kuplā skaitā pulcē mazos ventspilniekus ar ģimenēm, lai skanīgi klaudzot āmuriem un švīkstot zāģiem viens pēc otra taptu noderīgas mājas Ventspils putniem. Paši mazākie, kam āmurs vēl par smagu, varēs priecāsies jautrās rotaļās un spēlēs kopā ar vāverīti un lācēnu.

Putnu būrīšu darināšanā piedalīsies arī Ventspils pašvaldības vadība.

Arī šogad pie Bērnu pilsētiņas estrādes būs uzstādīti darba galdi, būrīšu izgatavošanas pamacības, naglas, mērlentes un citi nepieciešamie instrumenti. Lai darbs naskāk ietu no rokas, iedzīvotāji pēc vēlēšanās instrumentus var ņemt līdzi arī paši! Daži no putnu būrīšiem tiks piestiprināti pie kokiem turpat Bērnu pilsētiņā, bet pārējos vēlāk uzstādīs Būšnieku ezera krasta apkārtnē pie Laivu bāzes.

Pasākumā piedalīsies arī putnu būrīšu izgatavošanas meistari, kuri pamācīs un palīdzēs ar gudru padomu, tāpēc nevajag satraukties, ja būrīšu izgatavošanas prasmes līdz šim vēl nav apgūtas. Talkas laikā kopīgiem spēkiem izgatavosim vairākus desmitus jaunu mājiņu mazajiem Ventspils draugiem.

Pilsētas tuvumā, kur dobumperētājiem putniem trūkst dabisko ligzdošanas vietu — koku dobumu, putnus ir iespējams piesaistīt, izliekot būrīšus. Dobumperētāji putni barībā izmanto galvenokārt kukaiņus, tajā skaitā skuju un lapu kaitēkļus.

Dace Kalsere
Ventspils p/i “Komunālā pārvalde”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
dace.kalsere@ventspils.lv
Tālr. 22115572