Putnu vērošanas pastaiga un putnu būrīšu darbnīca Bauskā

Datums
22
Apr 2023
-
22
Apr 2023
Laiks
11:00-16:00
Vieta:

Bauska

Dalies:
Apraksts

Ar prieku ziņojam, ka šī gada “Vimbu svētkus” papildina arī Latvijas Ornitoloģijas biedrības aktivitātes – putnu vērošanas pastaiga un putnu būrīšu darbnīca.

Pieteikšanās putnu vērošanas pastaigai kopā ar Ievu Segliņu: https://forms.gle/KpXafnMmhTH2feB18

Pieteikšanās putnu būrīšu darbnīcai: https://forms.gle/YigXCf8xo8itQjYR9

“Vimbu svētki” ir pirmā tikšanās reize Bauskā pēc garās ziemas, kad kopīgi dodamies pie dabas, lai svinētu pavasari un Mūsas upes devīgos ūdeņus. “Vimbu svētki” ir pasākums, kuram piecu gadu laikā jau ir nostiprinājušās savas tradīcijas. Lai pievilinātu raženāko lomu, visagrāk dienu uzsāk Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībnieki. Brangākā no tām tiek nodota svēršanai un mērīšanai, kamēr pārējās zivis turpat uz vietas tiek sagatavotas, kūpinātas un pret ziedojumu nodotas apmeklētājiem baudīšanai.

Kamēr copes entuziasti ļaujas makšķerēšanas priekam, citi svētku svinētāji var baudīt Latvijā pazīstamu mūziķu uzstāšanos, izzinošas spēles par dabas aizsardzību, radošas nodarbes, iepirkties mājražotāju tirdziņā un vēl. Šogad uz svētku skatuves kāps grupas “Dzelzs Vilks” un “Oranžās Brīvdienas”, taču ar labākajiem vimbu ritmiem klausītājus jau visai tradicionāli izklaidēs Roberts Gobziņš. Visas dienas garumā par aktualitātēm zivsaimniecībā informēs svētku neatņemama sastāvdaļa – zinošais dabas entuziasts Māris Olte.