Ekskursija ar velosipēdiem Svētes palienē “Pavasara vēstneši”

Datums
01
Apr 2023
-
01
Apr 2023
Laiks
9:00-12:00
Vieta:

Akadēmijas iela 1, Jelgava

Dalies:
Apraksts

Putnu dienās Jelgavā var piedalīties divos veidos: a) braukt veloekskursijā kopā ar vides gidi Zani Gravu, apmeklējot putnu vērošanas punktu Svētes palienē, kur atradīsies ornitologs Oskars Keišs; b) apmeklēt putnu vērošanas punktu Svētes palienē individuāli.

Gides Zanes Gravas pavadībā dalībnieki dosies uz Svētes palieni, kas ir nozīmīga migrējošo ūdensputnu un bridējputnu barošanās vieta. Pavasarī šeit novērojami zosu bari, pīles, gulbji, dzērves. Svētes palienē ekskursijas dalībniekus sagaidīs pieredzējis putnu pazinējs – ornitologs Oskars Keišs, kurš pastāstīs par šeit sastopamajām putnu sugām un to dzīvesveidu. Velo pastaigas garums ir apmēram 25 kilometri. Brauciena laikā dalībnieki varēs uzzināt interesantus faktus par maršrutā redzamajiem objektiem un vietām, kā piemēram, Mīlestības aleju, kur gide pastāstīs leģendu par patiesu mīlestību un draudzību, kā arī stāstu, kā radies alejas nosaukums. Vēl ekskursantiem būs iespēja apskatīt vietu, kur kādreiz atradās Grīvas stikla ceplis un uzzināt vēsturiskus faktus par Jelgavas lidlauku. Brauciena noslēgums plānots ap pulksten 13 pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, taču ikviens interesents var uzkavēties Svētes palienē, cik ilgi vēlas un atgriezties pilsētā patstāvīgi. Pasākuma dalībnieki aicināti ņemt līdzi binokļus un tālskatus, kā arī parūpēties par laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem.

9.30-13.00

Veloekskursija “Pavasara vēstneši Svētes palienē” kopā ar gidi Zani Gravu.

Sākums pie Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa

Pieteikšanās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis,

Akadēmijas iela 1, Jelgava

 

10.00-12.00

 Putnu vērošana Svētes palienē ar ornitologu Oskaru Keišu.

Ierašanās individuāli – pulcēšanās pie sūkņu stacijas, Svētes palienē. (Koordinātes 56.69291, 23.65455)

Atceries novietot savu auto vai velosipēdu tā, lai netraucētu citiem apmeklētājiem!

Ja iespējams ņem līdzi savu binokli vai tālskati, kā arī parūpējies par laika apstākļiem piemērotu apģērbu un apaviem.

Sliktu laikapstākļu gadījumā tiks organizēta lekcija Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī ar ornitologu Oskaru Keišu. Aktuālā informācija būs pieejama www.visit.jelgava.lv